| Ajutor2004 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un telefon nou si nu stiu ce sa aleg intre iPhone sau Samsung. Va rog sa ma ajutati. Vreau argumente. Daca imi puteti recomanda un anumit telefon si sa-mi spuneti pretul. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Iphone,restul is stifturi laughing nu se compara nimeni cu Apple. Unia au oftica pe aia cas buni, aia e tot sau ca nusi permit ei telefoane de la aia.Cine spune ca platesti doara numele vorbeste din auzite, habar n-are, n-a avut niciodata si e normals a vorbesti asa.Cel putin eu daca nu as fi folosit niciodata Samsung taceam numi dam cu parerea aiurea.Eu am folosit multe telefoane si m-am oprit la Apple pentru ca este telefonul care ma multumeste din toate pctele de vedere.Cand spun toate pctele de vedere ma refer pana si la suruburi, la orice, culoare la absolut orice.laughing deci sa fim seriosi, iphone este de departe cel ami bun teelfon la ora asta.Cand cumperi un produs il cumperi cum este, nu elimini ambalaju, nu eimini camera sa mai stiu eu spui pai stai sunt telefoane care au nu nstiu ce procesor, camera vraja marii.Un produs se ia in ansamblu lui, eu daca imi iau o masina nu iau una care e doara motoru de ea nu?laughing Pai ce fac stau cu motoru in brate? Un telefon trebuie sa te multumeasca din multe pcte de vedere.Si cum iti sta in mana laughing cum arata orice conteaza.Asa daca iau telefon doara sa vorbesc la el pai iau unu din ala de 2 lei de pe vremuri ca si la ala vorbesc fara probleme. Daca ne luam dupa ce spun consumatorii tot Apple e mai bun. Daca ne luam dupa ce spun cunoscatorii, aia care se ocupa, sau dupa critici tot Apple este mai bun.Acum eu am aratat mai multe aspecte, tu ia-ti ce iti place tie.Cel mai indicat este sa te duci la un magazin care are telefoane si butonezi ambele telefoane, le tii in mana, le stiu si eu vezi cum au meniu etc si cumperi pe ala care iti place mai mult.Asta daca nai experienta sa fi avut mai multe brandur de telefoane inainte. Uite unu aici considera iphonu f slab, deci omu este mare cunoscator, probabil si fabrica telefoane se pricepe.Eu am spus cum sta situatia, ca si o haina o cumperi nu doara cai haina si iti tine de frig, cumperi sa arate si bine, sa stea pe tine frumos corect? Pana la urma haine is toate, de ce sa nu iau o haina ieftina ca tot haina este si tot aia face nu? Cam asa si in domeniu asta cu telelfoanele orice amanunt conteaza, ca si la masini si ceara la avioane laughing

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce telefon ai acum? De ce il schimbi? In momentul de fata, Apple si Samsung au preturi ridicole pentru ce ofera. Uita-te de exemplu la Xiaomi Mi A1 si vezi dupa aia cit (dublu) costa un Samsung cu specificatii similare.

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Parerile vor fi subiective.Eu iti recomand Samsung note 8 (pretul este de 4 mii de lei adica 40 de milioane lei vechi) este cel mai complet telefon posibil la momentul actual de pe piata. Iphone-ul il consider cu exceptia camerei si bineinteles a pozelor pe care le face un telefon foarte slab construit cu pretul pus pe marca si nu pe el ca telefon.(pentru fite). Acum nu ai spus in ce buget te incadrezi dar sugestia mea ramane Samsung Note 8.Iti las aici si un limk sa arunci o privire https://www.emag.ro/......DQ70GKBBM/