| KevinAle a întrebat:

Aș vrea să știu de ce mi se descarcă telefonul cand nu-l utilizez, cum as putea repara acest lucru?
Tin sa mentionez ca am un iPhone 7 Plus, il am de un an!
Si se descarca bateria cand nu il utilizez, de ex, daca seara il las la 100%, dimineata ma trezesc cu 70% ceva de genul.
Tin să mentionez ca m-am uitat la sănătatea bateriei din setari si are 85%

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate că bateria e pe "ducă". Dacă e-n garație, schimbă-l!

| gelu1970 a răspuns:

Pentru că e o marcă ce are o proastă optimizare energetică.
Dar na....cine are iphone?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria se descarca repede de la aplicatiile care iti ruleaza in fundal. Daca uiti datele mobile pornite, daca pui bluetooth, GPS si altele de genul. Cu cat mai multe aplicatii cu atat bateria se duce mai repede pentru ca aplicatiile isi fac update, ruleza in fundal si asta consuma. Eu imi uitam datele mobile pornite si ma miram ca se termina bateria. Aplicatii precum Facebook si messenger consuma multa baterie. Vezi sa le ai inchise cand nu le folosesti.

| KevinAle explică (pentru anonim_4396):

Mi l-am resetat, e la fel