| Irynel_Iryy_1985 a întrebat:

Buna TPU! As vrea sa va intreb cum iradacinezi ceva pe sd card! am un HTC wildfire s si vreau sa imi instalez pe el cm 10! dar trebuie sa il inradacinez pe card...va rog frumos ajutati-ma! scuzati-ma daca am scris ceva gresit e prima data cand pun o intrebare!

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Pentru ca acel fisier sa poata fi vizibil de catre. meniul recovery fie da e clockworkmod sua altul, trebuie sa fie obligatoriu in format zip.deci trebuie sa fie arhiva zip, nu un folder dezarhivat

5 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

E simplu.in radacina cardului (se mai spune si root)adica nu il pui intr-in folder anume ci direct pe card in rand cu celelalte foldere principale al e cardului.ca sa fac o asemanare,sa zicem ca la computer sunt mai multe partitii.c,d,e,f.tu fui fisierul respectiv in riand cu partitiile c, d, e, f., fara a-i modifica numele sau extensia.asa cum e il pui in radacina cardului.cred ca ai inteles

| Irynel_Iryy_1985 explică (pentru supermdmario):

Multumesc!

| Irynel_Iryy_1985 explică (pentru supermdmario):

Pai am incercat, dar imi arata ca nu am nimic pe el! nu stiu cum sa fac!

| supermdmario a răspuns (pentru Irynel_Iryy_1985):

Pentru ca acel fisier sa poata fi vizibil de catre. meniul recovery fie da e clockworkmod sua altul, trebuie sa fie obligatoriu in format zip.deci trebuie sa fie arhiva zip, nu un folder dezarhivat