| Alexakos a întrebat:

atunci cand cumpara un card de memorie microsd... la ce trebuie sa ne uitam? dupa ce criterii un card microsd este mai bun? banuiesc ca dupa viteza de memorare si de scriere pe card nu? si daca da cati mb/sec trebuie sa fie un card mediu?

2 răspunsuri:
| spn29 a răspuns:

Nu stiu nimic legat de viteza de memorare si scriere, nu cred ca te informeaza vreunul in legatura cu asa ceva. Iti specifica insa memoria de stocare care nu intotdeauna este cea afisata (de ex. la firmele producatoare mai necunoscute este afisata o memorie de 4GB si de fapt memoria ajunge la vreo 3, 4GB). Criteriul cel mai bun dupa care sa alegi un astfel de card este firma care ar trebui sa fie cat de cat renumita si pretul care chiar daca este mai mare, in majoritatea timpului atesta calitatea.