| Dianaaaaaioanaaaaaa a întrebat:

Aveti idee daca telefonul Xiaomi este bun?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Diana, telefoanele Xiaomi castiga din ce in ce mai multa popularitate in lume si nu degeaba.Asta se datoreaza raporului -pret-calitate EXTRAORDINAR de bun, adica sa-ti dau un ex. compara Huawei P9 Lite mini cu XIoami Redmi 4X (acelasi pret) si o sa vezi ca Redmi 4X este MUUULT peste acel Huawei.Eu am un Redmi 4X si nu Note 3 PRO si sunt multumit de amandoua.Ca sa nu mai zic ca telefoanele Xiaomi au foarte multe posibiltati cand vine vorba de flashing, adica de ex pentru Xiaomi Redmi note 4/4X sunt EXTREM DE MULTE ROM-uri disponibile de la Android s pana la 8.1 si poate si mai departe la 9.1 cand modderi vor face rost de sourge code.O singura problema pe care am observat-o, este ca sunt foarte fragile (telefoanele de la Xiaomi), dar daca ai grija de telefonul tau Xiaomi vei fii foarte multumita de el te asigur.Ca sa nu mai zic ca ruleaza cea mai buna versiune de Android de cativa ani in coace, adica MIUI care este un CUSTOM ROM extraordinar de frumos si foarte bine optimizat. Apropo Xiaomi ofera update-uri software chiar si telefoanelor foarte vechi, adica cel putin MIUI 9 au primit aproape toate telefoanele lor care inca sunt vandute si unele care nu mai sunt.Acum la MIUI 10 vad ca nu mai sunt foarte multe telefoane care vor primii cel putin in urmatoarele 2 luni (din fericire al meu a primit, Xiaomi Redmi 4X), DAR dupa cum am spus sunt modderi care vor face MIUI 10 disponibil si pe telefoanele care nu-l primesc oficial.
------------------------------------------------
Eu sper ca te-am ajutat si ca o sa-ti iei un tel Xiaomi

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Bogdan70001):

"Redmi 4X si nu Note 3 PRO" un*
"disponibile de la Android s pana la 8.1' de la Android 6*
"face rost de sourge code" source*

| Dianaaaaaioanaaaaaa explică (pentru Bogdan70001):

Multumesc! Eu voiam sa imi iau un Xiaomi redmi s2

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Dianaaaaaioanaaaaaa):

Ooo foarte buna alegere. Exact la ala ma gandeam si eu sa-l cumpar
sau un Redmi 5 PLus, sunt 2 telefoane extraordinare

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu stiu câți bani ai insa daca iți cumperi un xiaomi e ok. Dar cumpara mi a1 cu Android one. Restul terminalelor xiaomi au MIUI. E capa de personalizare xiaomi.
E ok, insa eu aș opta pentru un telefon cu Android pur fara capa de personalizare. E un sfat gratis. Funda oricum e consumată.
Hahaha