| Idontevenknow a întrebat:

Azi am sunat o persoana din strainatate si cand am apelat suna încontinuu fara sa zica ca utilizatorul nu e disponibil sau sa dea ocupat sau altceva..si dupa un minut apelul s-a inchis singur scriind apel terminat. Stiti cumva de ce a sunat încontinuu fara sa zica ca utilizatorul nu e disponibil?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai apelat probabil un număr dintr-o rețea de telefonie fixă.

| Idontevenknow explică (pentru mihai69):

Cum adica telefonie fixă?

| mihai69 a răspuns (pentru Idontevenknow):

Adică telefon din ăla legat cu un cablu la o priză specială din casă, și pe care nu-l poți băga în jăb să ieși cu el afară.

| dannyel86 a răspuns:

In reteaua fixa nu exista robot care sa-ti spuna ca utilizatorul numarului nu poate fi contactat.