| Daria00 a întrebat:

Azi mi am scăpat telefonul și s-a spart ecranul. Încă mai merge. Asta înseamnă ca s-a spart doar geamul sau s-a spart și display ul? Cât m ar costa reparația? Menționez ca este un IPhone 6

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inca mai funcționează înseamnă ca e stricat/spart doar touch-ul.Cred ca un Display cu touchscreen(nu stiu dacă îți poate înlocui decât touch-ul) pentru iphone 6 e in jur de 300 de RON.

| EraserHead a răspuns:

Atunci insemna ca s-a spart touch-ul dar se poate si ecranul daca crapatura este adanca. Merge la un atelier pentru telefoane sa iti spuna daca e spart si ecranul si daca pretul e rezonabil sa ti-l monteze acolo. (ecranul nou). Touch-ul nu il poti schimba din ce stiu. Dureaza o zi/2 pana e gata telefonul. PS: O sa platesti si pe tipul care iti pune ecranul. In jur de 300 de lei poate mai putin, depinde unde gasesti.