| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Buna TPU
Care dintre Allview x2 soul lite si Huawei p8 lite e mai bun si mai avantajos?
Funda la cel mai bine argumentat raspuns!

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Eu am Allview x2 soul lite de aproape jumatate de an si pot sa spun ca este un telefon exceptional, nu am avut probleme niciodata la el, nu mi s-a blocat niciodata, merge ca nou in ciuda faptului ca are aproape jumatate de an, orice joc pe care l-am incercat mi-a rulat bine, orice aplicatie, bateria inca tine bine, telefonul a fost scapat de cateva ori dar nu a avut absolut nici o problema, chiar daca nu i-am luat si husa, chiar a facut si o mica `baie` dar nu a avut probleme.
Singurul dezavantaj pe care il are telefonul asta este ca ecranul se zgarie destul de repede, adica daca ai telefonul in buzunar si mai ai o moneda in acelasi buzunar spre exemplu vei vedea ca o sa aiba niste mici zgarieturi (dar daca cumperi husa nu o sa ai nici o problema de genul)
Aa, am uitat sa mentionez ca telefonul vine cu o folie de sticla aplicata pe ecran, din fabrica, si inca o folie de sticla de rezerva, care iti recomand sa o pastrezi pentru a o schimba cu cea preaplicata dupa un timp daca au aparut zgarieturi pe folie

4 răspunsuri:
| Mimo2 a răspuns:

Depinde pentru ce il cumperi!
p8 lite e neasteptat de bun in jocuri
uita te la review-ul lui George Buhnici despre p8 lite
ai sa vezi!

| corinus4u a răspuns:

Huawei e preferatul meu. Allwiew suna incet... meniul e naspa si daca iti spargi ecranul nu prea iti convine sa.l schimbi

| claudiu1346798520 a răspuns:

Salut uitate aici http://gsmversus.com/allview-x2-soul-style/huawei-p8lite/ parerea mea e mai bun Huawei p8 lite pentru ca am si stiu ce poate funda

| Rusz_Bianca_2000 a răspuns:

Huawei am avut ambele dar Allview s-a stricat...