| Piitica a întrebat:

care e treaba cu 2G si 3G? am tot vazut la bateria la telefoane ca tin mai mult incarcate daca e 2G.

Răspuns Câştigător
| gamestoper1998 a răspuns:

Pain in retelele 2g consumul de resurse(animatii, cookie si alte cele)este mai mic fata de 3g.3g mizeasa pe mai mult enviroment ca sa spun asa si o experienta un pic mai buna ca la 2g ma refer la viteza.Deci in consecinta 2g este mai slab decat 3g in privinta vitezei dar mai putin mancator de baterie.

2 răspunsuri:
| Piitica explică (pentru gamestoper1998):

Si semnalul 2g si 3g ti se pune de la retea nu?

| gamestoper1998 a răspuns (pentru Piitica):

Normal ca da, sunt acum nu de mult implementate si retelele 4g care si ele au o viteza mult mai sporita decat anterioarele dar care inca nu sunt valabile in multe oras si inca in stare de cercetare.