| Chrysstian a întrebat:

Buna TPU? Care este mai bun "HTC 8X" sau "Nokia Lumia 920"? argumentati-va raspunsul!

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Nokia Lumia 920, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/htc_8x_vs_nokia_lumia_920-c2312_2181.php

Toate cele bune.

| pwp a răspuns:

HTC are memoria de 16 GB, iar Nokia de 32(dubla)
Iar camera amandoua telefoanele o au de 8 MP.

Eu iti recomand Nokia Lumia, in plus are si bateria mai buna.

| soul2soull a răspuns:

Amundoua sunt performante cu mici diferente lumia are durata de viata mai mare a bateriei si tehnologia de incarcare a bateriei utilizand wifi-ul

| viktorr1999 a răspuns (pentru soul2soull):

De acord in mare.Lumia are bateria mai buna, dar 8x-ul are un display mai bun plus o camera mai buna....ca sa nu mai spun ca Nokia lumia are 185g....cu 55g mai mult decat 8x-ul.Nu pare mult dar se simte in buzunar

| soul2soull a răspuns (pentru viktorr1999):

Hai sa fim seriosi ce conteaza mai mult? sa umbli cu incarcatorul dupa tine?
sau sa faci poze mai bune si sa nu atarne greu?

| viktorr1999 a răspuns (pentru soul2soull):

Depinde de fiecare... daca nu calatoresti mult nu e nevoie sa cari incarcatorul dupa tine...sincer si mie imi place mai mult lumia darpretul(la noi)si greutatea sunt dealbreaker

| MaxKiller911 a răspuns:

Nokia

| alextotal a răspuns:

Salut. Nokia Lumnia 920 este mai bun deoarece : e muuuult mai buna calitatea, camera este si ea tot mai buna, etc

| Lecks a răspuns:

Omule amandoua sunt aproape la fel dar eu zic ca HTX 8X este mai tare cu aplicatiile alea misto!