| Vi1rus a întrebat:

ce credeti acest telefon e fake https://999.md/15832541?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.economica.net/......61767.html
Cand se va invechi ca lumea iti vor face un update (se face fara sa vrei tu) si va merge ca melcul. asa se ntampla acum cu iPhone 4. Ia-ti un telefon ca lumea, nou cu garantie si eventual cu windows pe el. Sunt cele mai bune.

| anonimg a răspuns:

Mai multe potiafla aici: https://mariuscucu.ro/cum-verificam-daca-iphone-este-fals/
-in primul rand cel mai usor iti dai seama din design si calitatea materialelor…(desi asta te poate insela cel mai usor pentru ca sunt copii fidele)
-butonul de silent la ORICE iphone are culoarea ROSIE cand il dai in jos pentru silent
-softurile de replici nu au nimic in comun cu IOS-ul, merg tot pe JAVA
-incerci sa vezi daca se conecteaza la APP Store
-vezi daca merge facut update la software
-cont de Icloud sau macar sa mearga sa-ti faci
-te uiti daca merge wifi-ul
-te uiti sa-ti afiseze informatiile despre soft
-inainte sa pleci de acasa te interesezi ce BASEBAND are
-mai departe vezi daca are la PRIVACY informatii despre ADD-uri(reclame). Le gasesti in settings-privacy.
-daca ai un laptop dupa tine, instaleaza ITunesc si daca il vede Itunes e perfect, e chiar Iphone. Citeste si comentariile.
Mai gasesti ai aici: http://www.iphoneforum.ro/......hone-ghid/

Parerea mea este ca sa il iei de la un prieten; daca nu, ia-ti unul nou.

| Otto2014 a răspuns:

Lol,e fake.

| LenoreVoldaren a răspuns:

M-am uitat foarte atent la el și se poate vedea clar că e fake! Cine nu crede să se mai uite odată, iOS-ul nu arată ca la un iPhone adevărat, mai ales la cum arată la setări, zici că e un Nokia de pe vremea bunicului laughing

| Lariiiiiiii a răspuns:

Da este!