| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ce smartphone ati alege dintre urmatoarele?
Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy S4 si LG G2
P.S : Cu argumente va rog

Răspuns Câştigător
| Almássy a răspuns:

Note 3happy S5 e si el bun are camera de 16 dar nu si-o merita pe deplin in opinia mea, e cam la fel ca note 3 la performanta dar totusi are cateva lucruri in plus.

Totusi eu as alege Note 3.
Cumperi?laughing

4 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Note 3 sau G2.S5 nu se diferentiaza prea mult de S4.Cat despre LG, vei avea intotdeauna update la OS mai ales in cazul modelului G2.Acuma nu ma pune s-o dau la specificatii tehnice...Dar daca tot ai dinero pentru un G2 mai bine iti iei un LG Flex.

| AnimatedSignature a răspuns:

S5 pentru ca:
" - Fingerprint sensor (PayPal certified)
- IP67 certified - dust and water resistant
- Water resistant up to 1 meter and 30 minutes"
~Are senzor pentru urma degetului, rezista in nisip si la apa rezista peste 1 metri si peste max 30 metri (sau minim, nu stiu sigur).
~are Gorilla Glass 3
~microSD, mai mult de 128 GB (note 3 si s4 mai mult de 64)
~ 16 megapixeli camera, fata de toate celelalte : 13
~ Android 4.4.2 fata de 4.3, 4.2.2 si 4.2.2
~Smart stay, Smart pause, Smart scroll
~Private Mode (iti ascunzi datele doar pentru telefonul tau, mai putine sanse de furt de date)
cam atat.

| xrapalexx a răspuns:

Samsung Galaxy Note 3

| Alin1009 a răspuns:

Note 3 din lista ta, nici s5 nu e rau dar nu as da banii astia pe niste plastice, as lua un HTC one m8, Sony xperia z2 pentru materialele premium sau arunca o privire la LG G3 are cel mai tare ecran, e quad hd, parca asa se numea.