| David123david a întrebat:

Buna TPU ce telefon sa imi iau Nokia lumia 640 sau allviw p6 life?

2 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Nokia lumia, pentru ca din propria experienta, Allview sunt niste telefoane slabute..in schimb Nokia cel putin e firma, windows phone e foarte ok, se misca foarte repede.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Microsoft Lumia 640 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=6873&idPhone1=7082

Totuşi, eu NU prea agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea :(

Toate cele bune!