| Casapu a întrebat:

Buna TPU cine ma va ajuta la aceasta problema ii voi da funda
Am achizitionat o tableta di cand vreau sa descarc ceva depe magazin play imi da eroare mai exact :
Eroare la recuperarea informatiilor de pe server. [RPC:S-5:AEC-0]

12 răspunsuri:
| angelicsin a răspuns:

Despre ce tableta e vorba? ce versiune de android are?

| Casapu explică (pentru angelicsin):

Este vorba despre tableta ALLVIEW ALLDRO SPEED i cu versiunea de android4.0

| Casapu explică (pentru angelicsin):

Tableta este ALLVIEW ALLDRO SPEED i CU versiunea android 4.0,

| angelicsin a răspuns:

Allview este o firma romaneasca deci poti apela la ei pentru suport tehnic, de asemenea verifica pentru orice update existent pe situl lor pentru tableta ta, procesul de update/upgrade ar trebui sa fie relativ simplu, in general impune cpierea unui fisier pe card si un restart (oprire si repornire ) a tabletei si apoi tableta face restul tu doar trebuie sa dai click pe ok sau accept ) nu am timp acum sa caut despre problema tabletei tale dar o sa o fac diseara... dar pentru moment incearca situl Allview si vezi vezi la sectiunea de suport tehnic sau contact cum poti lua legatura cu ei, un simplu mail sau un telefon scurt cred catre ei cred ca poti sa faci

| Casapu explică (pentru angelicsin):

Da i-as suna insa numai de luni pana vineri pot dar chiar daca vrei diseara sa cauti ca eu nu le prea am cu astea te rog fain

| danutznew a răspuns:

Tableta PC Allview AllDro Speed i :
Gestionati aplicatii - Aplicatii - Toate - Google Service Framework - Stergeti datele
... apoi
Gestionati aplicatii - Aplicatii - Toate - Magazin Google Play - Stergeti datele.
Opriti si reporniti tableta.
Succes

| ALex_Alyy_1997 a răspuns:

Deci faci asa:
Intri in:Setari->Aplicatii->Toate->service Google framework->stergeti datele
Setari->Aplicatii->Toate->Google play store->stergeti datele
Resetezi de 2 ori tableta si gata
Bafta.

| Casapu explică:

Este vorba despre tableta Allview aldro seed i cu versiunea de android 4.0

| shadow1995 a răspuns:

Salut ai reusitt?:d eu am aceai problema straight face

| miramaria27 a răspuns:

Acelasi lucru trebuie sa fac si la tableta allviw speed city?

| Coco_Costixx_1980 a răspuns:

Hey. Si eu am intampinat aceeasi problema si am cautat peste tot sa vad discutii despre aceasta eroare si intr-un final am cautat pe google si am downloadat market for android. Iti recomand acelasi lucru. Sunt super happy ca am reusit sa ii dau de cap. doar google play da aceasta eroare.

| shadow1995 a răspuns (pentru Coco_Costixx_1980):

Sall ma ajuti si pe mine te rog?