| alecs14alecs96 a întrebat:

Buna TPU... Cineva care lucreaza intr-un Germanos sau Cosmote, este pe aici?
Am o problema cu cartela, nu mi-o mai recunoaste telefonul, dar asta se intampla doar cu cartela mea... Am incercat toate posibilitatiile cu 2 cartele si tin sa precizez ca nu este de la telefon!
Pot inlocui cartela dar sa pastrez acelasi numar? La oricare dintre magazinele Germanos? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Spaz472 a răspuns:

Te duci la o reprezentanta cosmote si iti da alta cartela cu acelasi numar si am impresia ca platesti 5 lei sau prima data e gratis nu mai stiu dar poti pastra numarul!

| alecs14alecs96 explică (pentru Spaz472):

41 de lei m-a costat, si a durat mai mult de o ora, am lasat pe maine...

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Ai dreptate, nu este de la telefon. Pur si simplu s-a demagnetizat cartela. Mergi cu ea la operatorul de telefonie mobila, ti-o vor inlocui cu alta, insa vei pastra acelasi numar.