| anonim_4396 a întrebat:

Cineva tot ma suna si imi trimite mesaje! Vreau sa stiu cum pot sa aflu cine e acea persoana! Cum pot afla? Dau funda la cel mai util raspuns!

6 răspunsuri:
| kornelus a răspuns:

Buna!
Daca esti contactat si primesti mesaje cu numar privat nu poti afla.
Dar poti ca sa faci in felul urmator:
Mergi la compania de telefonie si specifici numarul tau de telefon, iar dupa aceea arati dovada apelurilor, si a sms-urilor.
Compania de telefonie te va intreba daca vrei ca sa faci reclamatie la politie.
Cel putin asa s-a intamplat la un prieten.
Numai bine!
Somn usor!

| anonim_4396 explică (pentru kornelus):

Ok am sa incerc

| CMIonut a răspuns:

Singurul mod pe care il stiu e asta:
https://www.youtube.com/watch?v=cD1BiA-c96c
1. In primul rand, trebuie sa iti creezi un cont VoiceIP. Pentru aceasta, este nevoie sa ceri informatii de la providerul de telefonie mobila pe care l-ai ales. Fiecare are regulile lui si tarifele aferente.

2. In momentul in care iti vei crea contul respectiv, vei primi un numar. Acesta trebuie adaugat in telefon la setarile legate de devierea apelurilor. Acestea din urma trebuie deviate indiferent de motivul pentru care nu poti raspunde, asadar opteaza pentru setarea Always Forward, daca ai aceasta posibilitate.

3. Atunci cand vei primi apelul cu numarul ascuns, nu trebuie sa raspunzi, iar acesta va fi automat deviat catre numarul de VoiceIP

| Nolly a răspuns:

O să îți dorești să nu fi aflat.