| AlexAL275 a întrebat:

Clienții cu cartele prepaid pot schimba numărul cu un sim blank sau e doar pentru cei cu abonament?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce stiu eu este ca desi poti fi pe prepay poti sa iti recuperezi numarul daca cartela de ex. a intrat la apa, sau s-a demagnetizat, stricat tot de la ei, deci s-ar putea sa se poata ceea ce intrebi, eu stiu ca o ruda de-a mea si-a recuperat de doua ori numarul de pe cartela asa cu alta cartela, dar a mers la sediul Orange
Banuiesc ca recuperarea numarului s-a facut prin acest tip de sim blank, banuiesc

| JicaContra a răspuns:

Nu, in teorie trebuie sa te duci dinainte sa iti inregistrezi numarul ca iti apartine tie, dupa aia NU o sa aiba cum sa constate ca numarul e al tau si NU o sa iti dea nimic

logica e simpla: asa ma pot duce maine sa cer numarul tau si sa primesc telefoane in locul tau, chestie cam ilegala

insa la intrebarile astea NU ar trebui sa crezi pe cuvant pe nimeni, ci sa suni sau sa te duci fizic la o reprezentanta a providerului tau de telefonie!