| adibl a întrebat:

cum este un iphone blocat doar pe o retea si cum se deblocheaza ca sa fii si pe alte retele? dau funda!

Răspuns Câştigător
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Deblocarea pentru iPhone nu este asa de usoara.
iPhone 4 deblocarea este dificila, se face doar in serverul operatorului pe care este codat, decodare neverlock si poate costa 50-150 euro daca se face.
iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, se pot debloca la fel neverlock din server la pretul de mai sus, dar se poate debloca si cu gevey sim(un adaptor care se pune pe cartela pe care vrei s-o folosesti) la un pret mai acceptabil, 100-150 ron.
Mai apare o problema foarte importanta: telefonul poate fi blocat de fostul utilizator in contul de iCloud.
In acest caz telefonul nu mai poate folosit in nici un caz.
Deci atentie cand achizitionezi un telefon iPhone.

http://www.service-iphone.info
http://www.servicegsm.info

2 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Il duci la service sa-l decodeze.

| nicudare a răspuns:

Te duci cu el la un Service GSM si ceri o decodare pentru Iphone