| korenix a întrebat:

De cateva saptamani telefonul meu a luat-o razna.
Adica apar tot felul de reclame pe ecran, deci nu intru in nimic apar singure, in bara de activitati imi apar reclame un exemplu ar fi clash of clans si nu pot scapa de ele, ca sa scap trebuie sa dau pe ele sa le descarc.
Dar acum a loat-o razna prea de tot din 30 in 30 de secunde tot imi apar reclame, singur se descarca programul de instalare la diferite aplicatii si ma pune sa le instalez si sa bifez casuta cu "instaleaza aplicatii necunoscute" eu nu fac asta si imi apare din 30 in 30 de secunde, mai mereu cand intru pe un joc sau facebook se blocheaza si bara de activitati se face gri ca si cum ar aparea o reclama dar nu o vad ca e in spatele jocului se vede doar sus la bara ca se face gri.
L-am resetat de 3 ori nu descarc nimic si tot asa imi face nu am facut backup nimic.
Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salut,am patit si eu la fel acum un an si chiar in prezent am patit iar,e simplu de rezolvat,mergi acasa si noteaza-ti numerele de telefon din agenda telefonului ( ce e pe sim nu-i afectat),salveaza-ti poze,filme,date importante in alta parte, prin transfer pe pc sau pe alt telefon prin bluetooth si formatezi cardul de memorie si apoi dai telefonul la revenire la setarile de fabrica, sau factory reset, apoi se formateaza telefonul ca din fabrica, sa ai bateria incarcata peste 80%, succes!

| Swagers a răspuns:

Poate ai încărcat programe sau poate are virus? Ar fi bine sa-l duci la reparație. Succes!