| Mellie00 a întrebat:

De cateva zile am probleme cu incarcatul telefonului meu (HTC one m8) si va cer ajutorul.

In primul rand, nu se mai incarca cat timp e deschis, iar atunci cand il inchid se incarca extrem de greu, uneori se opreste si refuza sa se mai incarce un timp. Daca il scot de la incarcat, il las un timp si dupa il bag iar, continua sa se incarce, dar tot asa foarte greu.

In al doilea rand, trebuie sa gasesc si o anumita pozitie in care sa se incarce, sa imping cablul in telefon, altfel nu face contact. Oricum aici problema e la mufa clar, dar de ce refuza sa se incarce corect totusi? Ce ar trebui sa fac? Mentionez ca am incercat si alte cabluri, problema e strict la telefon.

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| KeNNT3D a răspuns:

Salut, am avut si eu problema aceasta cu telefonul mei, poate face asa pentru ca nu l-ai lasat la incarcat ca sa fie bateria full si ai tot scos cablul l-ai bagat iar si tot asa si de aceea nu mai merge. Asa am patit si eu. Dar daca mai ai garantia la telefon il poti trimite la reparat, asa am facut si eu, au zis ca s-a ars ceva acolo in el. Apoi l-am primit iar, iar s-a stricat, tot aceeasi problema, l-am trimis iar, dar de data aceasta mi-au trimis un telefon nou, tot acelasi telefon, dar nou cu folie pe el. Deci sigura solutie e sa il duci la reparat.