| superpissy40 a întrebat:

De ceva timp am o problema cu telefonul si anume ca mi se restarteaza de fiecare data cand intru pe aplicatia Facebook. Efectiv, de 2-3 ori consecutiv mi se intampla si nu imi pot da seama de la ce.Am intrat in setari, Application manager si am dat clear data, cache si force stop, am mai incercat sa dau un reboot la telefon (ca atunci dupa ce porneste sa fie ca nou, iesit din fabrica) si nu au dat roade aceste 2 incercari.Ce as putea sa ii fac? Funda :3
PS: telefonul meu e Samsung Galaxy Grand Neo.

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Telefonul nu suporta un volum asa de mare de date venite de la Facebook si pentru ca nu le poate procesa se blocheaza si se restarteaza. Poti sa modifici puterea telefonului dar s-ar putea sa-l dereglezi daca nu te pricepi, eu iti dau un cod pe care il introduci in fereastra de unde suni si o sa-ti apara un meniu. O eficienta mai mare a telefonului pe care o vrei tu o sa te coste mai multa energie. Bafta! Codul:*#0*# sper sa functioneze codul, e pentru versiunile mai noi de telefoane. *#*#4636#*#*- acesta nu sunt sigur daca o sa functioneze dar merita incercat.

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Un simplu bug, raporteaza-l in Play Store.
Pana e rezolvat poti folosi Facebook Lite sau chiar Browserul.

| ambicio a răspuns:

Memoria e insuficientă, probabil trebuie actualizată și aplicația.

| Ioana_Iuliana_1994 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat asta, am tot un Samsung, ce am facut eu este sa dezinstalez Facebook si apoi sa il reinstalez, daca nu merge asteapta urmatorul update, pana atunci intra din google chrome pe Facebook. Sper ca te-am ajutat.