| anonim_4396 a întrebat:

De Craciun mi-am primit mult doritul Samsung Galaxy S 3. In ziua aceea am ascultat muzica de pe el pana cand s-au descarcat aproximativ 50 %. Pentru ca au ramas cam 45 % baterie, m-am decis sa-l pun la incarcat. Azi dimineata cand mi-a sunat alarma am observat ca era incarcat 75 % si tot astazi respectiv la ore 20 : 00 ramasesera doar 20 % ( nu l-am atins toata ziua ). Cum poate fi posibil asa ceva? Oare e din cauza ca din prima zi de utilizare nu l-am lasat sa se descarce complet? Urgent!

Răspuns Câştigător
| krisztinapisi a răspuns:

Trebuia sa-l lasi sa se incarce 12 ore inainte sa-l folosesti iar apoi trebuie descarcat complet iar apoi trebuie incarcat cat vrei tu si il poti folosi.

4 răspunsuri:
| Bibiuca a răspuns:

Trebuia sa citesti manual de instructiuni. acolo iti zice exact cand trebuie sa il pui la incarcat. Nu cred ca ai facut bine sa il incarci, avand in vedere ca mai aveai 45%(aproape jumatate de baterie). Te sfatuiesc sa il descarci de tot, sau sa il lasi sa se descarce si apoi sa il pui la incarcat. Daca insa continua sa-ti faca probleme, e de preferat sa il duci la magazinul de unde ti l-a luat,, Mosul,, cat inca mai este in garantie. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| guesswhocodrutza a răspuns:

Eu, de obicei, cand imi cumpar un telefon il folosesc pana sa stinge. Pana cand nu mai are nici pic de baterie. Si dupa ce s-a stins il mai aprind de cateva ori. Dupa aceea il las la incarcat 12 ore. Adica il formatez. Incearca asta! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Ally1999 a răspuns:

La orice aparat trebuie incarcata complet bateria, iar apoi sa se descarce complet. Apoi poti sta pe el linistita. Sa stapnesti sanatoasa telefonul!

| editza a răspuns:

Trebuia formatata bateria mai intai.