| Alexandru_Marian_2000 a întrebat:

Dețin un Samsung Galaxy Note 1 și de curând m-i s-a întâmplat ceva la el.
Problema stă în felul următor: Când îl deschid după 2-3 secunde telefonul m-i se închide din senin instant. Dacă îl țin în priză, adică la încărcat, se închide dar după un anumit timp(nu e mereu la fel, câteodată se închide dupa 2-3 secunde, câteodată după 2-3 minute iar alteori după 10-20-30 de minute.
Ce problemă poate să aibă?
P.S: Ecranul telefonului este spart, adică sticla, dar de când e crăpată/spartă nu am avut probleme cu ea.
Rog seriozitate, dau fundiță!

3 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Incearca sa ii dai un hard reset sau un reflash cu odin

| Alexandru_Marian_2000 explică (pentru HuShEr):

Cum vine asta? I-am dat restart din fabrică dar tot așa e, și baterie am 90%. Fii mai detaliat te rog.

| HuShEr a răspuns (pentru Alexandru_Marian_2000):

Atunci incearca un reflash cu odin. cauta pe net how to reflash note 1 odin o sa trebuiasca sa iei evident odin sa iei firmware-ul stock al telefonului si sa il pui in download mode(tii apasat butonul volum - + home + power si dupa dai volume +) sunt o groaza de tutoriale cum sa faci asta iar daca nici asta nu te ajuta incearca un custom rom cum ar fu cyanogen sau slimkat