| Marina1414 a întrebat:

Bună, TPU! Deci, am un telefon, care încarcă, dar nu încarcă. Când îl bag la încărcat Stins îmi arată semnul ăla⚡ doar odată, după care dispare. Când îl aprind, văd că a încărcat că e procentul diferit, dar dacă e aprins nu mai încarcă deloc.
De la ce ar putea fi? Că ieri la un moment dat încărca și aprins, normal.
Am schimbat toate încărcătoarele, l am resetat, degeaba.
Am luat si aplicații pentru repararea bateriei și de calibrare, dar degeaba.
Curent intră, dar nu arată.
Telefon Samsung A5 2016

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Îți spuneam și în mesaj, probabil bateria sau circuitul de încărcare sunt defecte. Du-l la service

| ion1731 a răspuns:

Incearca cu un alt cablu

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Probleme soft sau baterie, daca ai incercat sa schimbi incarcatorul cu unul original, o problemă asemănătoare am avut-o si eu, nu imi dădeam seama care e problema il tineam la încărcat si se descarcă problema era la încărcător ducea mai puțin decât avea nevoie telefonul. Mergi cu el la un service si acolo iti va spune sigur care este problema.