| Flavyus07 a întrebat:

Detin un Samsung S5230 si este mort pentru ca am incercat sa il resoftez dupa ce se stricase softul original. Bootloader-ul nu functioneaza. Nu intra nici in download mode ( Vol down+Camera+Power on). Este vreo metoda de al repara fara vreo unealta speciala?

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea este altă metodă "casnică", va TREBUI să-l duci în Service!

Toate cele bune.

| Flavyus07 explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru sfat.

| bursuc001 a răspuns (pentru Flavyus07):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

| BSwwatch a răspuns:

Uite un tutorial cu se procedeaza corect, desi ai mentionat ca nu merge, poate n-ai apasat simultan pe toate cele 3 optiuni!

| Flavyus07 explică (pentru BSwwatch):

Ti-am detaliat ca nu merge... L-am mai refostat in trecut stiu perfect cum se face.

| BSwwatch a răspuns (pentru Flavyus07):

M-am mai gandit si la varianta asta..., baga-l si la incarcat in timpul procesului, poate va merge!

| Flavyus07 explică (pentru BSwwatch):

Este "praf" laughing... Nu se mai incarca... nu mai apare nimic. Pot sa-l conectez la orice. Trebuie dus la un service. Multumesc oricum pentru informatii.

| BSwwatch a răspuns (pentru Flavyus07):

sad

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Dul in service este singurul mod prin care poti sa ti-l faci.
Succes!

| cristy1993 a răspuns:

Pai daca nu merge asa, da exista o metoda foarte simpla, insa te va costa ceva! Mergi la un service autorizat!winking

| Flavyus07 explică (pentru cristy1993):

Multumesc pentru sfat ^^, si cam cat spui ca ar costa. aproximativ sau cel putin asa dupa tine?