| Blackseid a întrebat:

Buna TPU
Doresc sa cumpar un telefon cu android si nu vreau sa dau multi bani pe el, cat mai putin dar doresc sa aiba o versiune de android destul de acceptabila si ce am gasit este SAMSUNG Galaxy Mini 2
dar vreau sa stiu daca merge si 4.0 macar pe el ca il primesc cu gingelbrea sau cu ai zice

Răspuns Câştigător
| Gavriliu_Alin-Adrian_1990 a răspuns:

Poti sa-ti pui alte versiuni de android mai noi de gingerbread cum ar fi ics si chiar jelly bean cu un costum rom pe el.Deci se poate

6 răspunsuri:
| JordanMichael a răspuns:

Aici ai un site cu telefonane, informatii complete, preturi...etc.
http://telefon-performant.blogspot.ro/

| TheDragos a răspuns:

Ma nu gasesti telefoane bune la pret mic... Iati un Lg optimus L7.

| Allinutza a răspuns:

Nu stiu multe despre Samsung galaxy mini 2 dar iti sugerez Allview p5 mini are pret acceptabil si din ce am citit are versiune android de 4.0

| Allinutza a răspuns:

Nu stiu multe despre Samsung galaxy mini 2 dar iti sugerez Allview p5 mini are pret acceptabil si din ce am citit are versiune android de 4.0

| Upper a răspuns:

Da, este un telefon bun, dar vresiunea de android este totusi 2.3.6 daca nu ma insel. si upgrade la 4.0 icescream nu cred si nici pe departe la Jeally bean.
iti pot recomanda ceva ce chiar eu mi-am achizitionat. este vorba de Allview p4 duo.
nu te lasa indus in eroare de faptul ca este o frma romaneasca si diferite comentarii negative. crede'ma, este un telefon de nota 9, 5+, comparativ pret 10+. Camera ft buna, 8 Mp, android 4.04, ecran de 4, 3 inch, procesor perfect 1Ghz, 512 RAM', cam putin ce'i drept, dar il am de 4 luni si inca nu am intalnit nici macar o sacadare la nicio aplicatie. metionez ca joc chiar jocuri care solicita placa video si procesorul la extrem, cum sunt asphalt 6, 7, real racing 3, si multe altele, jocuri peste 1Gb. telefonul costa 999 lei, eu l'am luat de pe internet. un pret excelent.
daca totusi crezi ca e cam mult, poti opta pentru Allview p5 alldro, care este de asemenea un telefon foarte bun, cu singurele dezavantaje pe care le cunosc ...ecran IPS, nu full amoled ca si la p4 duo si o camera mai salbuta la lumina redusa.
sau daca esti dispus sa dai putin mai mult, este vorba despre Allview p5 quad. aparut de vreo 3 sapatamani, este o revelatie, crede'ma. procesorul quad core si prestul de 1100 lei, cred ca spun tot. Sper ca te'am ajutat.
Funda?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Upper):

Salut!
Vad ca te pricepi la Allview-uri.
Si eu am fost unul dintre cei ce urau marci gen allview..si stii foarte bine de ce. Dar de curand, vad ca nu mai am de ce sa le urasc! Si vreau sa stiu si eu asa, informativ, care ar fi cel mai scump telefon! Ms mult