| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Eu am un telefon HTC desire 510 si nu mai se actualizează versiunea android.M-am gandit si la actualizare manuală (tii apăsat pe volum si pornire), dar imi este frica ca se va restarta telefonul.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti un backup al datelor pe net sau pe un card. http://www.razvang.ro/backup-android/
Salveaza-ti pozele in Pc si apoi poti sa faci cate incercari vrei. Nu stiu cum este la HTC dar mai toate telefoanele au o optiune de update soft. La mine scrie "Actualizari sistem" undeva prin date despre telefon.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei se face o singura data, dupa ce l-ai cumparat. Apoi, gata. Ai facut asta?

| Lopfi a răspuns:

Pe Htc iti pui pozele etc mai greu pe calculator.Ca făceam si asta.

| Pool77 a răspuns:

Tot acelasi terminal il am si eu.
Nici nu vei primi actualizari pentru el, am primit eu acum 1 an o singura actualizare de 200mb parca, si atat.E telefon vechi, HTC nu se ocupa de el mai ales cu update-uri.