| doareu876345 a întrebat:

Bună TPU, ieri a plouat și am avut telefonul în buzunar cu mufele de încărcare, difuzorul și mufa de casti în sus. Eu cred ca a întrat apa in difuzor, nu știu sigur fiindcă nu aud niciun sunet, iar când ma suna cineva nu aud, dar dacă dau pe speaker se aude (când suna telefonul aud soneria) am lăsat telefonul toata noaptea în orez și am folosit aplicații pentru scoaterea apei din difuzor dar tot defect e.
Ceva sfaturi? Este Samsung A02S.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce aplicatii pentru scos apa cunosti? Că m-ai facut curios.
Vreo pompă de desfundat chiuveta?

| cfrtobias a răspuns (pentru darrio2007):

Https://play.google.com/......ps/details am cautat pe google :)); vad ca au ceva asemanator aplicatie la iphone https://www.idevice.ro/2016/12/09/iphone-7-aplicatia-elimina-apa-difuzoare/

| darrio2007 a răspuns (pentru cfrtobias):

Chiar crezi in asa ceva? Apa se scoate fizic, prin metode specifice. Facute de cineva care se pricepe.

| cfrtobias a răspuns (pentru darrio2007):

Nu cred, dar acolo multi o zis ca functioneaza laughing poate chiar o mers

| darrio2007 a răspuns (pentru cfrtobias):

Poate. Deci nu stii sigur. Ca te si amuzi.

| cfrtobias a răspuns (pentru darrio2007):

Pai eu daca n-am probleme la telefon, pot sa fiu sigur 100% ca merge? dupa comentarii ar zice ca merge, poate chiar e o aplicatie care chiar merge

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie schimbat difuzorul, incearca sa vezi pe handsfree se aude?

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Îți sugerez să îl duci la un service. Am avut și eu o problemă asemănătoare, și mi l-au rezolvat cei de la service. Mult succes!winking Funda? big grin

| RecKinul a răspuns:

La o astfel de problemă te vor putea ajuta doar cei de la service. Dacă ți s-a ar vreo componentă, răspunsurile noastre nu te pot ajuta cu nimic.

| doareu876345 explică:

Update: am folosit amiciția "speaker cleaner" si se aude difuzorul normal. (l am folosit vreo 10 15 min). mulțumesc enorm pentru răspunsuri