| aestheticfunction a întrebat:

Ieri mi-am achizitionat telefonul Samsung Galaxy Mini 2. Am umblat pe el pana s-a descarcar, iar azi dimineata la ora 07:37 l-am pus la incarcat. Ar trebui sa se formateze bateria? Daca da, cate ore ar trebui sa stea la incarcat?

Răspuns Câştigător
| DeeaDeDeea2000 a răspuns:

Si eu am acelasi telefon si am facut la fel: am stat pe el pana s-a descarcat happy Dupa aceea l-am pus la incarcat INCHIS timp de 24 de ore big grin. Mie asa mi-a sugerat domnul de la Orange. Iar acum, bateria este buna, adica tine mult. Sper ca am fost de ajutor.

| aestheticfunction explică (pentru DeeaDeDeea2000):

Dar daca as vrea sa-l iau acum de la descarcat si sa umblu pe el, ar putea fi vreo problema?

| DeeaDeDeea2000 a răspuns (pentru aestheticfunction):

Nu. Doar ca s-ar putea (nu stiu sigur) ca bateria sa nu fie atat de rezistenta pe viitor big grin

8 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Depinde cate oare are el nevoiehappy Stai linistit nu are nimic.

| aestheticfunction explică (pentru Diavolcata):

Si daca as vrea sa umblu acum pe el, si sa-l iau de la descarcat, ar fi vreo problema?

| Diavolcata a răspuns:

Nu happy Poti linistita happy Funda?

| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut!
Eu l-am cumparat de cam o luna jumatate. Cand l-am cumparat, l-am folosit pana s-a terminat bateria ( s-a stins telefonul ). Dupa aia l-am lasat sa se incarce complet, apoi iar l-am descarcat pana s-a stins. Am repetat de cam 3-4 ori faza si acum ma tine foarte mult incarcat telefonul. Succes

| MaRiYiAnN a răspuns:

Pai trebuie sa-l las 12 ore ca sai formeze iel programult ftx pentru baterie daca las ma putin de 12 ore
nu o sa tine mult bateria ca ie taci 12 ore ca se forme programlu da big grin funda terog

| Flavius_Costache_1998 a răspuns:

Pai eu stiu ca trebuie sa il lasi sa se descarce de tot si sa il tii la incarcat 14 ore de 3 ori...