| IonutM4A1 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat Samsung Galaxy I9301I SIII! Am instalat o aplicatie (Battery Doctor) care imi arata cat la % mai am din baterie si temperatura din aceasta! Intrebarile mele sunt: 1)Este normal ca bateria sa ajunga la 50 de grade? 2)Pana la cate grade poate ajunge bateria?

4 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Depinde de cat de mult soliciti telefonul, spre exemplu daca il tii la incarcat si te joci pe el sunt sanse foarte mari sa ajungi la 50 de grade.

Succes,

| IonutM4A1 explică (pentru YoBuDy):

Dar nu in solicit... Abia daca folosesc camera si daca ma joc pe el 10-15 minute.Cand il deschid temperatura este pe la 34-35 de grade si creste peste 10 minute la 40-45 de grade.

| YoBuDy a răspuns (pentru IonutM4A1):

Ca sa vezi daca de la baterie este problema, cel mai sigur ar fi sa incerci cu alta baterie de preferabil noua.

| IonutM4A1 explică (pentru YoBuDy):

Am scos bateria de la telefon si era rece in schimb partea inferioara este foarte calda...