| Eucupersoanamea a întrebat:

ieri mi-am cumparat un Vodafone Smart Mini,iar ecranul se rotea cand intorceai telefonul,dar azi am observat ca ramane vertical,nu am umblat la setari, si chiar l-am readus la setarile din fabrica...de ce nu se mai roteste ecranul?

3 răspunsuri:
| pispispis a răspuns:

Incearca sa il indrepti si apoi sa il scuturi putin
ca si eu am avut aceiasi problema

| Word89 a răspuns:

Cred ca s-a defectat senzorul de gravitatie, ai putea sa te duci cu el la garantie.

| MitroAlex94 a răspuns:

Umbla un pic prin setari si activeaza senzorul gravitational. Daca e activat inseamna ca s-a stricat