| anonim_4396 a întrebat:

Ieri un coleg de-al meu cu gindul de a vedea ce am in telefon, a introdus de mai multe ori modelul gresit si acum mi se cere contul google, scriu totul corect dar nu stiu de ce nu merge sad
Va rog ajutor! ce trebuie sa fac? crying(Am intrebat pe multi si nimeni nu stie. Si cam cit o sa ma coste daca sa il duc la un reparator? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Fii atenta la ce trebuie sa faci :
1.Inchizi telefonul
2.Scoti carcasa si bateria
3.Le pui la loc
4.Tii apasat pe butoanele Power (cel de unde deschizi telefonul)+ butonul Volum Jos (adica butonul de unde dai volumul mai incet, nu de unde dai mai tare), pe amandoua le tii apasate in acelasi timp.
5.Astepti cateva secunde pana cand iti apare o imagine neagra cu scris verde sau albastru.
6.Din butoanele de volum (cele de unde dai volumul mai incet si mai tare), te duci unde scrie,,wipe cache partition'' si apesi butonul Power si te duci tot din tastele de volum unde scrie,, Yes-wipe cache'', dupa aceea tot din tastele de volum te duci unde scrie,, wipe data/factory reset'' si iar apesi butonul power si te duci unde scrie,, Yes-delete all user data'' si apesi power.
7. Dupa ce ai facut toate chestiile astea apesi pe Power unde scrie,, reboot system now''.
8.Astepti pana cand se deschide telefonul si o sa iti apara o introducere cum iti aparea si cand l-ai deschis prima oara.
9.Telefonul este resetat.
Ti-am explicat pe babeste pentru ca am crezut ca daca iti explic in termenii de baza nu ai sa intelegi. Funda?

5 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca nu merge, pentru ca nu ai wi-fi-ul sau internetul activat si contul nu poate accesa contul. Singura solutie sa il deblochezi este sa ii resetezi. Daca vrei sa stii cum sa il resetezi lasa un raspuns la comment-ul meu cu ce telefon ai si am sa iti zic cum sa il resetezi ca sa nu mai fie blocat

| alexrev1287 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Blade III
Mersi anticipat..sincer,o sa-ti fiu foarte recunoascatoare daca o sa ma ajuti

| alexrev1287 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Butoanele de volum big grin ( imi dadeam eu seama si singura care-s ) oricum mersi din suflet, m-ai ajutat mult.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru alexrev1287):

Cu placere!

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru alexrev1287):

Fii atenta la ce trebuie sa faci :
1.Inchizi telefonul
2.Scoti carcasa si bateria
3.Le pui la loc
4.Tii apasat pe butoanele Power (cel de unde deschizi telefonul)+ butonul Volum Jos (adica butonul de unde dai volumul mai incet, nu de unde dai mai tare), pe amandoua le tii apasate in acelasi timp.
5.Astepti cateva secunde pana cand iti apare o imagine neagra cu scris verde sau albastru.
6.Din butoanele de volum (cele de unde dai volumul mai incet si mai tare), te duci unde scrie,,wipe cache partition'' si apesi butonul Power si te duci tot din tastele de volum unde scrie,, Yes-wipe cache'', dupa aceea tot din tastele de volum te duci unde scrie,, wipe data/factory reset'' si iar apesi butonul power si te duci unde scrie,, Yes-delete all user data'' si apesi power.
7. Dupa ce ai facut toate chestiile astea apesi pe Power unde scrie,, reboot system now''.
8.Astepti pana cand se deschide telefonul si o sa iti apara o introducere cum iti aparea si cand l-ai deschis prima oara.
9.Telefonul este resetat.
Ti-am explicat pe babeste pentru ca am crezut ca daca iti explic in termenii de baza nu ai sa intelegi. Funda?

| VyrusEleven a răspuns:

laughing
Scuze pentru ras. Contul google trebuie accesat di afara platformei. Adica trebuie sa intri pe contul tau google de pe un pc, sa-ti verifici inbox-ul si sa dai click pe mesajul de deblocare de acolo. Bafta