| RaLuCa15Ralu a întrebat:

happy Îmi ziceți și mie care este mai bun și mai frumos dintre Iphone 5s și Iphone 6?

Răspuns Câştigător
| ThinkDifferent a răspuns:

Buna!
Diferenta dintre iPhone 5S si iPhone 6 este marimea. iPhone 6 are 5, 7 inch iar iPhone 5S 4 inch. iPhone 6 vine cu un procesor A8 pe 64 de biti iar iPhone 5S A7 pe 64 biti.Camera la ambele este de 8 MP doar ca la iPhone 6 au marit pixeli si se vede mai bine la luminozitate joasa. Dar oricum dungile puse pe iPhone 6 mie mi se par nefolositoare pe langa iPhone 5S care are un aspect mai placut(este parerea mea). Oricum iPhone 6 este scos anul acesta si este normal sa mearga un pic mai rapid, este si mai scump. Era sa uit, ambele au Touch ID, adica senzor de amprenta dar pe iPhone 6 este un pic mai bun pentru ca unii utilizatori spuneau ca pe iPhone 5S nu mergea cand puneau mana prin par, sau altundeva unde era mai uleios. Mai spun odata ca iPhone 6 este scos anul acesta si este mai inbunatatit dar si mai scump.Mie iPhone 5S imi place, are si el viteza, scoate bine si camera, ruleaza jocurile perfect, nu este rau nici el. In concluzie iPhone 6 este scos anul acesta si este mai inbunatatit iar iPhone 5S este scos anul trecut dar nu este mai prejos ca iPhone 6.

2 răspunsuri:
| ThinkDifferent a răspuns (pentru ThinkDifferent):

4,7 inch, pardon.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde şi de memoria lui Apple iPhone 6 :)

Dintre acestea, eu aş alege Apple iPhone 6 (128GB), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.