| TheFucker a întrebat:

In curand voi pleca in Germania, si nu am roaming. Mi-am luat untelefon nou, iar doamna de la Orange mi-a spus ca primesc o cartela PrePay bonus pentru ca mi-am luat telefon nou. Mi-a explicat pasii pentru a transforma minutele extraoptiunii in credit euro. Intrebarea >este pot vorbi cu mama de pe alt telefon in care am euro, fara roaming? Doamna aceea m-a asigurat ca e in rgeula si ca nu mai are rost sa activez roaming. Help!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai roaming activat nu poti suna sau primi apeluri in afara granitelor.
Activeaza roaming pe cartela, iti ia 2 minute

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti folosi o cartela PrePay Orange in afara tarii doar daca ai activat serviciul roaming.
Gasesti toate informatiile despre acest serviciu aici http://www.orange.ro/roaming/roamingpp-option-ro.html.
O zi buna,
Orange Helper

| NYK4u a răspuns:

Eu am patit-o.Am plecat cu cartela, totu bine si frumos[nu stiu daca am activat roamingu la asta].in fine... a mers sa primesc sau sa fac apeluri, insa a 2a oara, cartela noua, cum am iesit din tara adio apeluri.Deci cred ca ar trebui activat roamingul ca sa nu ai probleme.

| rikye a răspuns:

Da trebuie sa ii activezi roaming.ul. de asta este facut ca sa nu piarda reteaua in afara tarii. Eu sunt plecata in Grecia si am patit.o odata de asta stiu. FUNDA? big grin