| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Lu fratemiu i-a fost furat un telefon Nokia Lumia 610 si as vrea sa aflu cum il pot detecta prin GPS! Sau imi puteti da alte modalitati? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| geanix a răspuns:

Buna. Fiecare telefon are sub baterie un IMEI personal, ceea ce il face unic. Daca ai actele de la telefon, posibil sa fie scris pe acolo pe undeva, mergi cu el la politie. exista o modalitate prin care ei il detecteaza cu ajutorul acestui imei. Mi-a zis un politist, insa nu a vrut sa-mi dezvaluie mai multe. Sper ca te-am ajutat.

| XcrisSSx explică (pentru geanix):

Dar sa zicem daca are GPs-ul oprit il poate localiza?

| geanix a răspuns (pentru XcrisSSx):

Cred ca da. Cel putin daca mergi la politie exista o posibilitate sa-l gasesti, iar daca nu faci asta nu prea ai sanse.

3 răspunsuri:
| GaaraOfTheSand a răspuns:

Nu ai cum, incearca sa vorbesti cu politia sai caute numarul de telefon si ce mai are in el ca ei au GPS-uri