| Ilvmuzik_Andreyz_1988 a întrebat:

m o problema cu telefonul galaxy mini... imi merge foarte greu si se blocheaza! Aveti vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| Ilvmuzik_Andreyz_1988 explică:

Cateva sfaturi si trucuri pentru a imbunatati performanta telefonului:
1.Instaleaza mai putine aplicatii (in special in memoria interna a telefonnului).
2. Renunta la multe dintre widgeturile pe care le folosesti
3. Pastreaza mai putine ecrane in modul Home (maxim 3)
4. Cand nu mai folosesti o aplicatie inchide aplicatia respectiva nu o lasa in fundal.
5. Instaleaza un Task Manager.
6. Cand merge mai greu incearca si un restart la telefon

Pentru a avea efect ce am zis mai sus este de preferat sa-l mai formatezi o data si sa incepi pe "curat".
Mult succes!

2 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Salut!
Cea mai buna solutie e o Revenire la setarile din fabrica (o formatare). O solutie ar fi si un restart la telefon dar nu cred ca va ajuta foarte mult.

Atentie!
Daca ai date importante (Contacte, mesaje, fotografii, filmulete, muzica, etc. ) in telefon si nu ai copie de siguranta la ele le vei pierde. La fel se va intampla si cu datele de pe cardul de memorie.

| Ilvmuzik_Andreyz_1988 explică (pentru M29):

Mi-am formatt telefonul de vreo 10 ori si dupa vreo doua zile... iar merge greu

| Ilvmuzik_Andreyz_1988 explică (pentru Ilvmuzik_Andreyz_1988):

Cateva sfaturi si trucuri pentru a imbunatati performanta telefonului:
1.Instaleaza mai putine aplicatii (in special in memoria interna a telefonnului).
2. Renunta la multe dintre widgeturile pe care le folosesti
3. Pastreaza mai putine ecrane in modul Home (maxim 3)
4. Cand nu mai folosesti o aplicatie inchide aplicatia respectiva nu o lasa in fundal.
5. Instaleaza un Task Manager.
6. Cand merge mai greu incearca si un restart la telefon

Pentru a avea efect ce am zis mai sus este de preferat sa-l mai formatezi o data si sa incepi pe "curat".
Mult succes!