| cristiancriss a întrebat:

ma ajutati va rog cu o problema, am un Allview p5 life, telefonul normal are 8gb memorie interna, e pe parti o parte de 4 gb si 2 de 1 gb mi se pare. si cand vreau sa descarc o aplicatie nu ma lasa spune ca nu am spatiu suficent si nu stiu cum sa dau sa se instaleze pe cealalta parte a memoriei am incercat si la aplicatii stocare nu am gasit nimic nici la aplicatii tot nu i-am dat de capat. daca stiti careva va rog sa imi spuneti, Multumesc ofer funda happy

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

La setari-aplicatii dai pe cele instalate de tine si ai undeva mai jos dupa ce ai dat pe ele ai Mutare in telefon sau SD. Dupa ce le muti pe toate o sa ai mai mult spatiu. Daca bagi un card SD sa le muti si acolo o sa fie si mai mult spatiu. Bafta