| JiminieGotJams a întrebat:

Ma întrebam dacă ma puteti ajuta cu o problema.Cat mai repede va rog! Eu de obicei, port căști la telefon.Am un HTC Desire 650 cam din toamna.Tot timpul pana acum am purtat casti(mai multe perechi).Recent,am folosit niște căști de la alt telefon. Ceva timp au mers, pana când telefonul meu nu mai recunoștea ca are căști în el.Se auzea acel sunet,dar, sus nu îmi arata ca am castile conectate.Sunetul se auzea pe difuzorul telefonului.Acum 2 zile, am încercat alta pereche de căști crezând ca acele căști erau de vina.Nu au mers nici acestea.Ma ajuta cineva? Am dat restart la telefon, am curatat mufa telefonului(nu prea bine..Are cineva o idee cum o pot curata foarte bine?)...Ce altceva ar putea sa fie? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ISaiDPower a răspuns:

Hmmm, cam ciudat... De obicei motivul este de la setări sau cum mi s-a întâmplat și mie încearcă să rotești de mufa SAU cauta pe google.

Scuzele mele dacă răspunsul a fost inutil.

| JiminieGotJams explică (pentru ISaiDPower):

Am rotit mufa si am gasit un mod in care trebuie sa o tin pentru a merge.Trebuie sa am mufa aproape bagata in telefon(un sfert sa ramana afara), rotita intr-o parte si mai trebuie si sa tin incet apasat :/ E extrem de greu si nu merita sa ma chinui.Alta idee?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate că diferă mufele jack de la căști.
Unele mufe sunt cu 4 canale ca aici: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images
Alte mufe sunt cu 3 canale: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images
Un service de telefoane sigur te va lămuri.