| alexbboy13 a întrebat:

Buna TpU. Ma numesc Alex si in cam 18 zile e ziua mea. Am decis sa-mi iau un telefon dar nu stiu ce marca si ce model. Ce telefoane imi recomandati pana in 400 de lei la mana a 2-a?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Eu zic să mai pui un ban-doi, mai aștepți ceva vreme și-ți iei un tel serios

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu arunca banii pe telefoane la mîna a doua, sunt bombe, mai stringe si i ati un telefon nou cu garantie, i ati un Samsung sau Motorola nu jafuri second, poti lua si un Xiaomi bun.Dar trebuie sa mai pui bani cu 400 lei nu i ei scule de telefoane i ei rahaturi care se aud ca fundul.

| Legion7X a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DSB6Y3MBM/

A20S. L-am luat pentru mama. Pot să spun că este un tel destul de bun. Se aude tare și clar. Baterie bună. După părerea mea samsungurile sunt mai optimizate și rezistente in timp decât xiaomi, cu miui al lor 12 + android.

| DaniTDCI a răspuns:

Mai degraba iti faci un abonament, minute, internet, mesaje+un telefon nou, daca chiar vrei sa iti iei un telefon second hand, ai grija ce cumperi, depinde ce model iti place in limita bugetului tau. succes si la multi ani big grin

| Mirel4412 a răspuns:

Pe olx am gasit iphone 6s, 6, Samsung a6, Huawei p smart, la 400-500 lei. Eu unul nu pot recomanda un telefon de acum 4-5 ani folosit, cu baterie dusa, sa-l mai folosesti si tu cativa ani.

Chiar daca pare o afacere buna un iphone 6 la 500 lei, crede-ma ca baterie mai mult de un an nu te mai tine, si dupa ramai cu el ca nu si vrut sa mai pui 200 lei sa iei unul nou.

Eu i-am cumparat mamei un Huawei p40 lite e, nu am vrut sa-i iau Samsung din categoria A cum ar fi a20 sau a40, deoarece dupa parerea mea sunt proaste.

P 40 lite e e 600 lei, aia 200 lei conteaza enorm, doar ca are o singura problema: nu are magazin play sau google/Youtube preinstalate, de aia e si pretul atat de mic al unui telefon FOARTE RAPID SI CU O CAMERA EXCELENTA la pretul lui.
Daca ai putine cunostinte in "android", poti sa-i descarci foarte usor de pe net Youtube, google, Facebook, si absolut tot ce vrei.
In plus, pentru mama e mult mai bine ca a venit fara google, deoarece venea cu multe aplicatii preinstalate, si facea telefonul sa fie mai incet.
Daca nu vrei sa-ti bati capul 20 minute sa descarci tot "ce trebuie" pe p 40 lite e, poti lua Samsung a20-a10 sau xiaomi redmi 9 lite, vin cu google preinstalat, dar eu am luat Huawei-ul pentru ca mi se pare ca e un telefon net superior.

| alexbboy13 explică (pentru Mirel4412):

Multumesc de raspuns, Redmi 9 mi se pare decent, numai camera mi se pare cam mna dar in rest ok dupa parerea mea. Cred ca am sa renunt la Huawei P20, chiar daca are o camera mai buna.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Sunt pe eMAG modele drăguțe, sub 400 de lei. Nu sunt modele noi, desigur, dar nici Nokia. Te poți uita pe acolo, poate găsești ceva pe placul tău.