| Chidesa_Gaby_1990 a întrebat:

Mă numesc Gaby. Am un telefon Sony Ericsson Xperia E15i, iar pe acest telefon rulează android 2.1.1 (x8). Aș vrea să învăț cum să fac update la android 2.3.7. Mă poate ajuta cineva? Vreau măcar un tutorial în română... Am un coleg, are același telefon ca mine și e de la 2.1.1 (x8) la 2.3.7 (gingerDX). Am căutat tutorial, dar numai în engleză erau.
Ex: https://www.youtube.com/watch?v=vvzkJmP3L2g
Ajutor TPU.
Dacă mă puteți ajuta, lăsați un mesaj aici, după care adăugați adresa mea de email (gaby.ronaldo07@yahoo.com).
Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta la setari, firmware actual dai pe el si ceri sa se actualizeze. In manual iti indica cum se poate face dar nu e greu deloc. Cauta bine in setarile telefonului.

| Vvistula a răspuns:

Nu incerca deoarece telefonul v a rula mult mai greu cu o versiune de android mai noua si poti sa il si strici.