| mariuscoditoiu a întrebat:

Buna TPU
ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns?
am un telefon Allview si am o problema la el
il pornesc si ramane blocat la sigla, nu mai primeste nicio comanda
oare ce are si cum sa rezolv problema?
multumesc pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| mariuscoditoiu explică:

Nu conteaza apesi volume up, celalalt deget tii pe home si mai apesi power cand a pornit telefonul dai drumul la power, volume, si home mai departe ti-am scris ce trebuie sa faci.

3 răspunsuri:
| En_Csabika_1987 a răspuns:

Salut scoti bateria il lasi 10 sec il reintroduci, dupa care apesi volum sus+home+power ar trebui sa intre in bios de unde dai wipe data factory reset cu tastele de volum mergi sus jos, si cu butonul power dai ok si astepti pana isi da resetare, si pana isi incarca sistemul de operare mai departe te descurci..era mai bine daca spuneai si ce model e.

| mariuscoditoiu explică (pentru En_Csabika_1987):

E2 living este modelul

| mariuscoditoiu explică (pentru En_Csabika_1987):

E2 living este modelul
la asta butonul home este pe touch

| mariuscoditoiu explică (pentru mariuscoditoiu):

Nu conteaza apesi volume up, celalalt deget tii pe home si mai apesi power cand a pornit telefonul dai drumul la power, volume, si home mai departe ti-am scris ce trebuie sa faci.