| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt extrem de prost. Mi-am spart telefonul. Adica nu stiu exact daca e spart. Are o linie in diagonala pe el. Mentionez ca telefonul are folie de sticla. S-a spart sticla sau telefonul?
Cum credeti ca as putea sa le zic parintilor mei? Ei sunt plecati la servici. Cand vin acasa ce sa le spun? Nu se vede prea tare. Va rog sa ma ajutati. Parintii mei s-au chinuit foarte mult pentru el si chiar imi pare rau.
Eu am lasat telefonul pe pat. Plecasem pana in cealalta camera. Am venit inapoi si uitasem ca am telefonul pe pat. Eu aveam cheile in mana si le-am aruncat pe pat. Atunci cheile au cazut pe telefon.
Telefonul merge perfect.
Cum imi pot da seama daca s-a spart telefonul sau folia de sticla?

9 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Dai cu unghia pe crapatura si daca o simti inseamna ca e pe folie.

| aneliram a răspuns:

Deslipește folia, deși nu cred că telefonul nu e spart. Părinților tăi le poți spune sau nu... e alegerea ta, cât timp nu vei cere alt telefon nu cred că este o problemă. Eu asta as fi făcut.

| Andrei900Boss a răspuns:

Pune degetul pe folia de sticla! si daca vezi ca e spart sau ceva. spune-le ca din greseala... am aruncat cheile pe telefon. ori te iarta ori esti pedepsit. din 2 laughing din uitate bine unde arunci obiectele nu pe telefon.

| Andrei900Boss a răspuns:

Si cum a spus si cristi Dai cu unghia pe crapatura si daca simti inseamna ca e pe foilie.

| ovidiu29asd a răspuns:

Exceptand situatia in care joci in echipa de handbal a orasului si ai foarte multe chei si un breloc foarte greu, nu cred ca s-a spart display-ul, ci doar folia protectoare, uite-te si tu pe crapatura la unghi de 45 grade si da cu degetul peste crapatura si iti dai seama ce s-a spart, insa nu stiu ce telefon ai, dar cat timp merge, si daca e spart display-ul, nu se renteaza sa il schimbi, mai bine iti iei alt telefon dupa ce se uzeaza asta. Parintilor nu prea ai de ales decat sa le spui adevarul happy

| rijkaard a răspuns:

Scuze tu in primul rand faci atata necaz pentru un astfel de incident ce sa zica aia care au avut accidente rutiere si au ramas paralizati pem paturi cat despre parinti cred ca vor intelege daca vei stii cum sa le explici binenteles fara sa minti iar cat despre primul aspect al problemei te anunt ca nu s-a spart telefonul ci doar sticla in caz ca telefonul continua sa-si indeplineasca functiile principale ai grija

| BVRNOUT a răspuns:

Folia de sticla este o protectie (zgarieturi/crapaturi), folia e sparta.

| Dary1Alien a răspuns:

E sigur folia.
Am patit ceva asemanator.
Poti sa le spui parintilor linistit ca din greseala ti-ai zgariat folia cu cheile apoi sa le ceri scuze.

| WeakCats a răspuns:

Nu simt nimic cu unghia.
Dar display-ul merge foarte bine.