| Elyiela a întrebat:

Ma simt foarte ingrijorata.
Astazi am fost neatenta si mi-a cazut telefonul si s-a spart. Acum nu stiu cat costa reparatia si daca trebuie inlocuit display-ul sau nu...
Ideea e ca ecranul e spart si putin mai mult decat jumatate din ecran e negru si cealalta parte nu prea se vede bine, culorile sunt foarte naspa.
Credeti ca trebuie schimbat display-ul?
Cam cat costa? Ati patit asta?
Daca da, cat v-a costat?

Modelul telefonului: Samsung Galaxy J3 2016.

Si ma simt foarte prost fiindca am la dispozitie doar 150 lei ca sa il repar si nu stiu daca imi ajung sad

9 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Câteva milioane clar, dar mai bine iei altul. Și mie mi s-a întâmplat. Mă costă o grămadă. Mai bine puteam in plus niste bani si luam un model mai nou.

Răspuns utilizator avertizat
| Elyiela explică (pentru FaraNumePls):

Da, acum am aflat, ma costa 300 lei display-ul. Mama e convinsa ca daca inca il am in garantie trebuie sa il repare gratis. I-am zis ca nu se poate, fiindca e vina mea ca l-am spart dar o tine pe a ei ca cica nu conteaza -_-. Si acum merg cu ea unde l-am cumparat ca sa se convinga

| FaraNumePls a răspuns (pentru nimportequi):

Cine a zis ca trebuie sa spargi un telefon zilnic? Poate ca pe acel telefon il aveam de multă vreme happy si daca te costa mai mult sa-l repari decât a costat telefonul în sine, ce faci?

Răspuns utilizator avertizat
| Neorxnawang a răspuns:

Cu 150 de lei nu faci nimic, cauta un GSM si intreaba-i pe ei, pretul difera, mai mult de 500 nu cred ca iti va cere.

| Elyiela explică (pentru Neorxnawang):

Hai ma ce naiba imi cere jumatate din pret cat am dat pe telefon? (asta daca mi-ar cere vreo 300lei)
A innebunit lumea

| Elyiela explică (pentru Neorxnawang):

M-am hotarat sa il cumpar de pe net un display si il montez singura. Pai da-o incolo de treaba, decat sa-mi ceara 300 lei (cat jumate din pretul telefonului) mai bine iau decat un display de 150 si il pun singura