| danaalexandra00 a întrebat:

TPU! Mi-am achizitionat un telefon Samsung galaxy ace s5830i acum doua zile si am primit un card de 2GB. Dupa ce am bagat cardul in telefon, am descarcat 2 aplicatii de pe google play. Dupa cateva ore mi-a aparut un mesaj :"Card SD deteriorat. Formatati? " L-am formatat,dupa ceva timp s-a intamplat iar, l-am formatat din nou si acest lucru se tot repeta.Ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cardul este defect.Mergi inapoi de unde l-ai luat.Ai si garantie.

| angel74dm a răspuns:

Nu are nici o treabă cu aplicaţiile, cardul e defect. Dacă l-ai luat de la Orange, Vodafone, Cosmote, etc du-te cu el înapoi că ţi-l schimbă, dacă l-ai luat de altundeva, atunci trebuie să-ţi iei altul, unul de 2 GB e vreo 10-12 lei pe http://www.okazii.ro/cautare/card+micro+sd+2gb.html?sort=pret_asc...

| Ionut7743 a răspuns:

Poate e din cauza jocurilor ca au jreun virus care a intrat pe card.
incearca sa stergi jocurile si apoi sa formatezi bateria cum a zis si alexsm99

| SebyQ a răspuns:

Nu e adevarat este la google play programe virusate de aceea nu e bine sa descarci app decat de le Samsung app am patit-o si eu sa defectat cardul si poti sa te p*s pe el

| addiy a răspuns:

Scoate cardul din tel si stergel putin daca face la fel..inlocuieste.l e putin defect

| AlexSm99 a răspuns:

Si eu am acelasi telefon. L-ai lasat 24 de ore la incarcat ca sa se formateze bateria? Si mie mi s-a intamplat la fel si l-am tot formatat si in cateva zile nu mi-o mai aparut.

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexSm99):

Nu are nici o legatura formatarea bateriei cu cardul SD.Mai intereseaza-te, nepoate.