| Andreea6272 a întrebat:

Buna TPU, mi-am incarcat telefonul acum 3 zile cu 5 euro, mi-au mers doua zile minutele si internetul iar acum nu imi mai merg minutele si nici internetul, ce ar trebui sa fac?

17 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Încărcarea cu prepay e o armă cu două tăișuri.
Degeaba se spune că ai opțiunea X, Y, problema, mai ales în cazul internetului este pe ce site-uri navighezi, timpul de navigație.
Dacă ai curiozitatea, poți vedea pe telefon, traficul pe fiecare site.
Fiind o cartelă prepay, în momentul în care se termină traficul oferit nu mai poți folosi internetul, telefonul, nimic.
Cel mai bine este un abonament.

| cfrtobias a răspuns:

Ai activat ceva optiune? sau ai folosit fara?

| Andreea6272 explică (pentru cfrtobias):

Fara

| cfrtobias a răspuns (pentru Andreea6272):

Atunci n-ai activat nici o optiune si s-a dus credit acum trebuie sa cumperi iar 5 euro, si vezi sa activezi o optiune

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Așa am pățit și eu

| Ionut123987 a răspuns:

Poate nu ți-a fost activata opțiunea. Cred cu tu ai vorbit de pe,, bani '' cum se zicea mai demult. Adică tu ai vorbit de pe aia 5€ pentru ca nu îți era activata opțiunea cu nu stiu câte minute și GB, și aia se termina repede

| Andreea6272 explică (pentru Ionut123987):

Si cum activez?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea6272):

Ca sa activezi trebuie sa ai credit pe telefon altfel nu.

| cfrtobias a răspuns (pentru Andreea6272):

Tu prima oara ai incarcat? pana acum ai avut abonament?

| Andreea6272 explică (pentru cfrtobias):

Nuu, imi incarc o data la 2 -3 luni

| cfrtobias a răspuns (pentru Andreea6272):

In 2-3 luni cu 5 euro mereu? oricum cred ca ai uitat sa iti activezi optiunea suna la 333 si vezi credit si cum ai

| cfrtobias a răspuns (pentru Andreea6272):

Sau daca n-ai Orange la cost la operator de la care ai

| Andreea6272 explică (pentru cfrtobias):

0 credit

| cfrtobias a răspuns (pentru Andreea6272):

Si optiuni nimic?

| Ionut123987 a răspuns (pentru Andreea6272):

Pai trebuie sa bagi iar credit. Eu am abonament de mai bine de 4 ani și habar n-am cum îți activezi opțiunea la Orange, dar la Telekom cred ca suni la 1234.ai mai putea sa ți-l încarci cu reîncărcare directa cu minute. Când ma mai trimitea cineva sa ii reîncarc telefonul, dădeam nr vânzătoarei și îl reîncărcat direct, și dacă încarcă cu minute și nu era ieșit încă în perioada de gratie opțiunea se activa singura.

| LaurAndreii a răspuns:

Ti-au luat minutele si internetul se mai intampla.

| Anonim2370 a răspuns:

Salut! Cel mai indicat ar fi sa mergi la o locație a operatorului mobil.