| Pisikmic12 a întrebat:

Buna TPU... Mi-am luat un card de memorie pentru telefon si un cititor pentru acesta dar cand il conectez de calculator atunci nu ma lasa sa il deschid si imi spune ca,, Please insert de disc in a drive G" si nu ma lasa sa imi bag melodii ce sa fac la sa il repar? Va rog ajutati-ma e urgent!

Răspuns Câştigător
| vnp a răspuns:

Buna Denadeen.
Pai ar fi cateva variante:
1) Impreuna cu adaptorul pe care l-ai cumparat cauta sa vezi daca a venit insotit de un cd-u cu drivere si daca este iti sugerez sa le instalezi.
2) Incearca adaptorul si in alt calculator si vezi daca face la fel. Daca ai un calculator mai vechi este posibil sa ai versiunea USB-ului de la calculator 1.0 iar adaptorul sa fie compatibil numai cu 2.0 care vine numai cu calculatoarele mai noi incepand din 2010 incoace.
3) Daca nici una din optiuni nu este buna inseamna ca adaptorul pe care l-ai cumparat este defect si va trebui sa mergi sa il schimbi.
O zi cat mai placuta.

| Pisikmic12 explică (pentru vnp):

Dar cum pun pe calculator versiunea 2.0

2 răspunsuri:
| vnp a răspuns:

Nu ai cum sa pui. Calculatoarele noi vin cu acest tip de USB. Este o componenta. Ca sa ai usb 2.0 trebuie sa schimbi placa de baza cu una mai noua...