| marinelamarin a întrebat:

Buna TPU.MI-am luat un telefon care este aproape cat note 2 de mare.este LG si are 5, 5 inch(LG g pro lite d686) este aparut nou si nu se gaseste in magazine, am dat comanda pe internet.bun, trebuia sa il las la incarcat 12 ore timp de 3 zile. l-am lasat prima noapte 12 ore apoi a doua noapte l-am bagat la incarcat cam pe la 10 jum, si mama cand s-a trezit la 6 m-i la scos de la incarcat(nu stiu ce de ce s-a bagat...)deci a stat cam 7 ore jumate la incarcat. oricum telefonul e mare si se duce repede bateria iar cum ca nu e reformatat...ce e de facut? de unde pot lua o baterie noua? oare cat o sa ma tina bateria.dau funda.prcizez ca telefonul e LG g pro lite d686

Răspuns Câştigător
| Laurentizyu a răspuns:

Sper sa nu fie vre4o replica.nu avea voie sa faca fite daca este nou. de obicei au un declansator, ceva in ele si nu mai permit incarcare dupa ce sunt full incarcate. mai bine du-l la service ca ai garantie nu? si sa nu mai faci formatare, se pare ca nu te-a invatat nimeni, oameni rai! dar la telefoanele de generatie noua nu trebuie formatata bateria. este bine sa o incarci normal de la bun inceput. du-l la service si zile ca nu mai merge si nu sti ce are.o zi frumoasa!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cine ti-a spus ca trebuie sa-l formatezi? Trebuia sa-l incarci normal.Si eu il am de vreo 10 zile si tine bateria cel putin 3 zile. Acum de exemplu are 70% si e incarcat de 5 zile. Daca vrei huse pentru el iti spun de unde sa iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, bateria e deja formata.

Cat il tine bateria? si cat ai dat pe el?

| marinelamarin explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.nu am stiut ca nu trebuie reformatata.nu mi-a spus nimeni, telefonul l-am comandat pe internet de pe eMAG.