| Marylol a întrebat:

Buna TPU mi-am luat un telefon cu android 4.1.1 si vreau sa descarc aplicatii din google play pot descarca aplicatii prin cablu usb? daca da cum ///?

2 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Te loghezi cu un cont google pe telefon, descarci ce aplicatii vrei si dupa de instalezi, dar iti trebuie net pe telefon, prin cablu USB nu merge, doar sa le descarci de pe alt site si sa ti le bagi in telefon

| iDangerous a răspuns:

Poţi să le descarci direct de pe telefon prin google play, trebuie să fii conectat la net doar. Dacă nu ai cum să te conectezi la net le poţi găsi în format apk şi le pui în telefon prin usb şi apoi le instalezi sau intri pe google play pe pc şi te conectezi pe contul de google de pe care te'ai conectat şi de pe telefon şi le poţi descărca de pe site. Iar ele îţi apar în telefon.