| Fircoi_Florin_1967 a întrebat:

Buna TPU mi-am pus ca parola un model la telefon si am introdus incorect modelul de 10 ori, iar acum imi cere cont si parola pe Google dar nu merge... Ajutor plizz!

12 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa iti resetezi telefonul, alta modalitate nu exista, iar daca il duci la un service o sa iti faca acelasi lucru, dar o sa iti ceara bani. Daca vrei sa stii cum se reseteaza lasa un raspuns la mesajul meu.

| Fircoi_Florin_1967 explică (pentru AlexElektro1987):

Cum se reseteaza? am uitat sa mentionez am un Huawei u8850

| Fircoi_Florin_1967 explică (pentru AlexElektro1987):

Cum se reseteaza? am uitat sa mentionez am un Huawei u8850

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Fircoi_Florin_1967):

1.Inchizi telefonul
2.Scoti carcasa si bateria
3.Le pui la loc
4.Tii apasat pe butoanele Power (cel de unde deschizi telefonul)+ butonul Volum Jos (adica butonul de unde dai volumul mai incet, nu de unde dai mai tare), pe amandoua le tii apasate in acelasi timp.
5.Astepti cateva secunde pana cand iti apare o imagine neagra cu scris verde sau albastru.
6.Din butoanele de volum (cele de unde dai volumul mai incet si mai tare), te duci unde scrie,, wipe cache partition'' si apesi butonul Power si te duci tot din tastele de volum unde scrie,, Yes-wipe cache'', dupa aceea tot din tastele de volum te duci unde scrie,, wipe data/factory reset'' si iar apesi butonul power si te duci unde scrie,, Yes-delete all user data'' si apesi power.
7. Dupa ce ai facut toate chestiile astea te duci unde scrie,, reboot system now'' si apesi butonul Power.
8.Astepti pana cand se deschide telefonul si o sa iti apara o introducere cum iti aparea si cand l-ai deschis prima oara.
9.Telefonul este resetat.
Funda?

| Fircoi_Florin_1967 explică (pentru AlexElektro1987):

Telu nu are el are acumulator

| Fircoi_Florin_1967 explică (pentru AlexElektro1987):

Telu nu are baterie el are acumulator

| Fircoi_Florin_1967 explică (pentru Fircoi_Florin_1967):

Telu nu are baterie el are acumulator

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Fircoi_Florin_1967):

Ii scoti acumulatorul si il pui la loc si faci ce am scris mai sus.

| Mhl22Enny a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Ma mai poti ajuta si pe mine cu ceva te rog frumos, eu am un Alcatel one touch x'pop si am aceiasi problema, dar am incercat sa fac ce spui tu si daca apas butonul de inchidere si cel de volum care dai mai incet mie imi face print
Ce pot face ca sa ii dau reset la telefon?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Mhl22Enny):

Ai incercat sa apesi pe butonul de Volum sus si pe Power?

| Ioanakanda5 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Vreau eu sa știu

| panther2007 a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci, citeste cu atentie ce iti scriu si urmeaza pasi.
Iti voi explica totul pas cu pas!
1. Inchide telefonul
2. Intra in modul rom recovery(presupun ca ai un telefon cu android)
Acum sa iti spun cum intri in rom recovery
trebuie sa apesi consecutiv o combinatie de butoane, una din ele te duce in rom recovery cu siguranta
power+volum up (apesi in acelasi timp butoanele pana cand intra in rom recovery)
power+volum dowm (apesi in acelasi timp butoanele pana cand intra in rom recovery)
power+home (apesi in acelasi timp butoanele pana intra in rom recovery)
power+volum up+home (apesi in acelasi timp butoanele pana intra in rom recovery)
power+volum down+home (apesi in acelasi timp butoanele pana intra in rom recovery)
Acum ca ai intrat in mod rom recovery trebuie sa stii cum navighezi
volum up/down=sus/jos
power/home/search= selectare comanda (una din taste selecteaza comanda ta)
3. Cauta rubrica delete all data factory reset si selecteaz-o
4. Selecteaza yes delete all data factory reset
dupa ce se termina procesul iti va aparea mesajul
delete all data factory reset is complet
selecteaza rubrica go back ( asta daca nu s-a intors automat in meniul rom recovery)
5. Selecteaza rubrica reboot sistem now
Telefonul se va reseta
Va porni si se va incarca sigla telefonului sau sigla android, acest proces o sa dureze ceva timp, dupa ce se termina telefonul tau intra in meniul de configurare android exact ca atunci cand l-ai pornit prima data.
Totusi trebuie sa iti spun un lucru, o data ce vei reseta telefonul vei pierde toate datele din memoria telefonului adica poze/muzica/mesaje/nr de telefoane
adica vei pierde tot din memoria rom (memoria flash) nu si din memoria dedicata stocari (asta daca ai un telefon ce are o memorie impartita in 2 partitii)
Toate astea fiind spuse iti doresc mult succes si sper ca ti-am fost de ajutor, ai grija in viitor!