| d0areu a întrebat:

Bună TPU, mi se termina foarte repede bateria la telefon. Am un HTC one x și în 3-4 ore deja nu mai am baterie dacă folosesc telefonul. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Sa descarci CM Security ( este un fel de antivirus ) iar acolo o sa ai si " Batery Doctor ", ei cand ai apasat acolo o sa iti opreasca toate aplicatiile care nu le-ai mai folosit in ultimele 48 de ore si o sa iti mai dea +2 sau chiar +3 ore in plus la baterie.

Il poti descarca de pe magazin play, scrii la bara de cautare " Batery Doctor " si ii dai download.

Acolo iti indica si mai multe despre baterie : gradele Celsius si V.

Sper ca te-am lamurit cu ceva din toata nebunia asta.

| LTAA a răspuns:

Baterie externa.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,nu si nevoie de aplicatii pentru a tine bateria mai mult, unele aplicatii nu sunt bune iar altele sunt dar nu iti va rezolva problema(probabil ca te va tine cu o jumatate de ora in plus sau maxim o ora.cel mai bine e sa iti iei una de HTC One(are 2300 de miliamperi)si te va tine 12-13 ore..sau de HTC One X+(are cu vreo 2-3 sute de miliamperi in plus si costa vreo 40 de lei).

| Aldea_Alexandru_1992 a răspuns:

Sterge aplicatiile nefolosite.In orice caz nu instala Clean master si nici Cm security..mananca bateria big grin bafta